Hydraulika

Usługi hydrauliczne Wrocław

Kaloryfery czy ogrzewanie podłogowe?

Cały czas trwają spory, co jest lepsze. Kaloryfer unosi kurz z boku pomieszczenia, a ogrzewanie podłogowe na całej jego powierzchni. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoich zwolenników i przeciwników. Patrząc na kraje Europy Zachodniej wydaje się, że najnowszy trend łączenia kaloryferów z ogrzewaniem podłogowym w jednym obiekcie jest najlepszy dla naszego zdrowia.

Wybór należy do Ciebie, ale może warto rozważyć ogrzewanie podłogowe tam gdzie będą kafelki (kuchnia, łazienka, pralnia) a w reszcie pomieszczeń założyć kaloryfery. Montaż kaloryferów jest tańszy niż ogrzewanie podłogowe a co do ekonomii w oszczędzaniu energii to już nie wiadomo, ale w tym przypadku chyba będzie remis. Jeśli nie możecie się zdecydować może warto zostawić żonie ostatnie słowo i niech przemówi kwestia estetyki, bo nie każdemu kaloryfery pod oknami czy w korytarzach się podobają.

Materiały to też spora zagadka.

Droga i szlachetna miedź czy tani tzw. plastik (a tak naprawdę skomplikowane technologicznie wielowarstwowe rury bardzo dużej wytrzymałości). Tę kwestię możemy poruszyć na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym zapoznaniu się z projektem.

Jeśli zlecisz nam hydraulikę przed zrobieniem podłogi to mamy mnóstwo możliwości i wybierzemy tę optymalną dla ciebie. Jeśli zaś zrobiłeś podłogę i bierzesz się do ogrzewania oraz hydrauliki, oznacza to, że za późno trafiłeś na naszą stronę i lepiej zatrudnij nas od razu, żeby nie popełniać takich błędów.

Spotkanie do niczego nie zobowiązuje, umów się z nami.

Konieczny Company - firma budowlana